Jak ogarnąć więcej niż jednego yorkshire terriera. Tutu Dress od Puppy Angel.

Zrobienie wspólnego zdjęcia tej dwójki do najtrudniejszych nie należy. Niezaprzeczalnie są fotogeniczne. I to nawet bardzo. Przygotowanie do zdjęć również nie wiążę się z godzinami pracy. Często spotykam się z opiniami, że one zawsze wyglądają idealnie. Wykąpane, wyczesane, i z zawiązaną kokardą. Zgadzam się z tym w 100%. Aczkolwiek nie zaskakuje mnie to nawet odrobinę. Codzienność nie różni się od zdjęć. Nie wygląda, to też tak, że całymi dniami biegam za nimi z grzebieniem. Dla takiego wyglądu naprawdę wystarczy raz w tygodniu kąpiel (przy Niki, gdzie włos jest strzyżony na krótko nawet raz na dwa tygodnie), wyczesanie włosów również raz w tygodniu po kąpieli. Pomiędzy kąpielami już nigdy ich nie czesze. Tak, mimo to zawsze wyglądają na bardzo zadbane. Włos nie kołtuni się, ale to zasługa kosmetyków, o czym więcej w kolejnym akapicie. Jedyne, co wymaga powtarzania każdego dnia to zrobienie „nowego” kucyka. Co zajmuje 3 do 5 minut przy dwóch psach. Decydując się na Sophie od razu wiedziałam, że będzie moim pierwszym yorkiem z długą szatą. Z Niką sytuacja wyglądała inaczej. Pochodzi z innej hodowli, co wiążę się również z innym włosem. Niestety mimo moich usilnych prób jego zapuszczenia od szczenięcia, nie wyglądało to dobrze. W przeciwnym razie nigdy nie byłaby pozbawiona długiej szaty. Istotne znaczenie w pielęgnacji yorkshire terriera ma systematyczność i dokładność.

Wracając do tematu kosmetyków to przetestowałam ich całe mnóstwo. Niezmiennie od kilku lat najlepszy szampon to „John Paul Pet Calming Moisturizing”. Nawilża bardzo dobrze włosy, przez co zapobiega powstawaniu kołtunów i ułatwia rozczesywanie. Kolejny wybór to szampon i odżywka firmy Natures Specialties Ez Out. Ostatnie dwa kosmetyki polecone przez naszą groomerkę i również stosowane w jej salonie „Le Chien”, który regularnie odwiedzamy. Długie włosy u Sophie dodatkowo przy każdej kąpieli nawilżam olejkiem „Jean Peau Crystal Oil”. Idealnie sprawdza się w pielęgnacji długiej szaty. Bardzo dobrze nawilża i odżywia strukturę włosa. Stosujemy go również do papilotowania.

Przechodząc do dzisiejszych zdjęć, zatem sukienek tutu dress marki Puppy Angel. Piękny tiul w połączeniu z organiczną bawełną daje ekstrawagancki efekt. Uprzedzając pytania. Sukienki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są wygodne dla psiaków. Nie ograniczają ruchów i są przyjazne dla ich skóry. U nas wybór padł na błękit i ciemną szarość. Aczkolwiek w całej kolekcji jest przekrój przez praktycznie całą paletę kolorystyczną.

sukienki – Puppy Angel

posłanie – Louisdog

miś – Louisdog


Twój komentarz