Artystyczna fotografia psów. Sophie i Nika w moim obiektywie.

Temat fotografii psiaków chciałam poruszyć na blogu już jakiś czas temu. Jednak dopiero wizyta w telewizji śniadaniowej zmobilizowała mnie do przygotowania tego wpisu. Dwa tygodnie temu zostałam zaproszona wraz z Niką i Sophie do „Pytania na śniadanie”, na rozmowę o pięknych zdjęciach psów na okładkach modowego magazynu „Dogue”. Od razu pomyślałam, że to świetny temat i w 100% wpisuje się w to, czym zajmuję się od kilku lat. Moją pierwszą psią modelką i największą inspiracją do kreatywnego pomysłu na artystyczne zdjęcia psów była Nika. Mój pierwszy yorkshire terrier. Bardzo szybko nawiązała się między nami idealna współpraca. Ona profesjonalnie pozowała do zdjęć, jak prawdziwa gwiazda. Z kolei mi fotografowanie jej przychodziło z niezwykłą łatwością. Ponad półtora roku temu dołączyła Sophie. Od szczeniaka przyzwyczajona do aparatu. Dzisiaj przed obiektywem zachowuje się jak zawodowa psia modelka.

Artystyczna fotografia psów to nie tylko zdjęcia, ale również obróbka i przygotowanie modelek do sesji. Niezbędna jest kąpiel, suszenie, czesanie i upinanie idealnego kucyka, bardzo często zwieńczonego kokardą. Raz na dwa miesiące konieczna jest wizyta u groomera. Mam to szczęście, że jedna z moich bliskich koleżanek jest właścicielką profesjonalnego salonu dla psów „Le Chien”. Zawsze służy pomocą, nawet w spontanicznych sytuacjach. Tak też było przed ostatnim spotkaniem w telewizji.

Do dzisiejszych zdjęć wystylizowałam moje psie modelki w błękitne szelki z uroczymi kokardami. Sophie ma na sobie model szelek z kokardą ozdobioną małymi kryształkami Swarowskiego. Nika z kolei bardziej klasyczny model. Niemniej oba prezentują się równie pięknie.

szelki Niki – Funkylicious od I Love Dog

szelki Sophie – Funkylicious od I Love Dog


Twój komentarz